Znaczenie bezpieczeństwa właściwego doboru opon

opony

Dobór opon ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo jazdy i bezpieczeństwo innych kierowców na naszych drogach. Opony będą musiały spełniać przepisy, takie jak opony homologowane na zimę na sezon zimowy. Musisz także przestrzegać przepisów ograniczających używanie opon zimowych z kolcami między pewnymi datami. Zarówno w przypadku opon zimowych, jak i letnich należy upewnić się, że opony mają minimalną dopuszczalną głębokość bieżnika.

Wybierając opony, musisz upewnić się, że optymalizujesz wybór, aby był to najlepszy i najbezpieczniejszy wariant dla Twojego pojazdu. Jeśli masz na przykład samochód elektryczny, musisz upewnić się, że wybierasz opony zalecane do samochodów elektrycznych. Jeśli wybierzesz opony do SUV-a, musisz upewnić się, że opony mają odpowiedni rozmiar i że są przystosowane do warunków drogowych, więc jeśli planujesz jazdę w terenie, opony mają wzmocnione aramidem ściany boczne chronić przed przebiciami.

Następnie masz aspekty sezonowe, w których musisz upewnić się, że masz opony zimowe, jeśli masz warunki zimowe. W przypadku opon zimowych możesz mieć kolce lub bez kolców, jeśli oba są dozwolone. Możesz także wybrać opony na każdą pogodę, które są zatwierdzone na zimę. Opony na każdą pogodę mogą być używane przez cały rok na obszarach, które nie muszą być surowe zimy, ale nadal chcesz zapewnić bezpieczeństwo opon zimowych w warunkach zimowych. Jeśli masz ciężkie zimy, możesz wybrać opony z kolcami lub opony bez kolców, w których opony z kolcami mają lepszą przyczepność na lodzie i twardym śniegu. W przypadku śniegu masz podobną przyczepność z oponami bez kolców, więc jest to trochę więcej na temat dozwolonych i osobistych preferencji.

Więcej informacji na temat testów opon i oznakowania opon UE do wyboru opon można znaleźć na stronie www.nokiantyres.pl