Opony letnie muszą wytrzymywać bardzo ulewne deszcze

opony

Ulewny deszcz powoduje trudne warunki jazdy, dlatego ważne jest, aby skupić się na tym, jak dobrze opony letnie radzą sobie z silnym deszczem i mokrymi drogami. Pod tym względem wszystkie opony nie są takie same. Zdolność do dobrej przyczepności na suchej nawierzchni nie oznacza, że ​​będą się dobrze prezentować na mokrych nawierzchniach, jednak opony samochodowe, które osiągają dobre wyniki na mokrych nawierzchniach, zwykle radzą sobie również dobrze na suchej nawierzchni, więc kluczem jest sprawdzenie ich właściwości na mokrej nawierzchni.

Wydajność opon na mokrych drogach można sprawdzić na etykiecie opon UE, ponieważ ma tam przyczepność na mokrej nawierzchni, która mierzy drogę hamowania na mokrych drogach. Unijna etykieta opon bardzo ułatwiła porównanie tego między oponami, a wszystkie opony sprzedawane w UE muszą mieć etykietę z tymi informacjami. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich tych informacji online, gdy szukasz opon.

Podczas jazdy w mokrych warunkach ważne jest, aby zmniejszyć prędkość i mieć opony o głębokości bieżnika większej niż 4 mm. Po osiągnięciu 4 mm nadszedł czas, aby zmienić opony na nowy zestaw opon. Zawsze należy starać się zmieniać wszystkie cztery opony jednocześnie, aby uniknąć różnej przyczepności w różnych pozycjach samochodu. Różna przyczepność spowoduje nadmierne lub podsterowność samochodu, co utrudni sterowanie samochodem. Najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie równomiernego zużycia opon między oponami przednimi i oponami odczytanymi jest regularne obracanie opon. Często dzieje się tak przy zmianie opon letnich na opon zimowych, ale zasadniczo należy to zrobić po osiągnięciu różnicy 2-3 mm.

Więcej informacji na temat opon, które wyróżniają się w mokrych warunkach, można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl